Get Adobe Flash player

Ile z 1% za 2012 rok

Czas zacząć podsumowywać wpływy z 1% podatku dochodowego za 2012. Do dnia dzisiejszego na Nasze konto z tytułu przekazanego od Państwa, od Was drodzy darczyńcy wpłynęło 7.709,60 zł. Jest to nieco większa kwota od roku poprzedniego. Wtedy uzbieraliśmy 7.622 zł. Co dla nas bardzo ważne liczba darczyńców jest porównywalna. To pozwala nam stwierdzić, iż osoby które wskazują OSP Biertułtowy jako beneficjenta swego 1% podatku, uznają nasze działania, ale też i sposób wydatkowania pieniędzy za właściwy. Dziękujemy, wszystkim którzy właśnie nas wskazali. Proszę pamiętać, że każda złotówka przekazana na OSP Biertułtowy, zwiększa wasze bezpieczeństwo na zawsze.
W tym roku prócz podatników z naszego terenu warto odnotować, iż podatnicy w Warszawie, Raciborzu, Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Nowym Dworze Mazowieckim również wskazali naszą OSP. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i proszę pamiętać, że stale podnosimy poziom Waszego bezpieczeństwa.

Pragnę przypomnieć, iż w ubiegłym tj. 2012 roku zakupiliśmy sprzętu za ponad 70.000 zł jego wykaz i zdjęcie znajdziecie tutaj.

PITy rozliczone

Szanowni Państwo wczoraj ostatniego kwietnia minął termin składania deklaracji podatkowych za poprzedni rok. Ufamy w Wasz rozsądek i wzorową postawę obywatelską dlatego już dziś dziękujemy wszystkim z Was, którzy wskazali naszą Ochotniczą Straż Pożarną Biertułtowy jako odbiorcę 1% podatku dochodowego. Już sam fakt, że zdecydowali się Państwo na ten gest jest wyrazem w pełni dojrzałej postawy obywatelskiej. Natomiast pragnę Państwu jak najserdeczniej podziękować w imieniu własnym jak i całej naszej OSP Biertułtowy, iż to właśnie my zostaliśmy przez Państwa wybrani.

Muszę przyznać, że trudno mi wskazać bardziej odpowiedzialną postawę niż Państwa w wyborze organizacji pożytku publicznego, bo to przecież strażacy są gotowi na każde wezwanie 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Czy to jest pożar, czy wypadek, czy cierpi człowiek czy zagrożony jest jego majątek, czy w potrzebie są inne żywe istoty zawsze wtedy jesteśmy do dyspozycji i gotowi nieść ratunek. Niejednokrotnie z narażeniem własnego życia.
Dzięki Państwa decyzji o przekazaniu nam 1% możemy tę pomoc, w każdych warunkach nieść sprawniej, szybciej i skuteczniej, będąc przy tym dobrze zabezpieczonym. Nasza szybka i skuteczna pomoc pozwala zmniejszyć straty klęsk, katastrof, wypadków i tym podobnych zdarzeń. Oznacza to w efekcie mniejsze koszty odbudowy czy rehabilitacji a co najważniejsze większe szanse na uratowanie czyjegoś życia.

W ubiegłym roku OSP Biertułtowy interweniowała blisko 100 razy. Oznacza to, iż nasi członkowie prawie 100 razy zostawiali w domu swoich bliskich, aby nieść pomoc innym. To dzięki Państwa decyzji mogliśmy zakupić taki sprzęt, który prócz sprawnego przeprowadzenia akcji pozwolił naszym druhom i druhnom zawsze szczęśliwie wrócić do jednostki, a potem do bliskich. Wszystkie nasze akcje prowadzone są ochotniczo tzn. nie pobiera się za to żadnego wynagrodzenia. Tym nie mniej Państwa decyzja jest uhonorowaniem naszych działań.

Dziękuję w imieniu braci strażackiej.

Dawid Topol

                                                                                                    Prezes OSP Biertułtowy


Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo