Get Adobe Flash player

Akcja krwidastwa

Zarząd oraz Druhowie OSP Biertułtowy wspólnie
z Klubem Honorowych Dawców Krwi  PCK przy KWK "Anna" w Pszowie  Zapraszają w Niedziele 19.VIII.2012 roku na akcję KRWIODAWCZĄ 
w ambulansie RCKiK 
w godzinach 9:30 - 13:30 przy MOSiR (Pływalnia) w Radlinie.

Przypominamy:

Oddając krew - ratujemy życie i zdrowie!

W okresie wakacyjnym występują często okresowe braki krwi. Obecnie szczególnie brakuje krwi "Rh minus".

Krew mogą oddać osoby zdrowe, od 18 do 65 roku życia, posiadające przy sobie dowód osobisty.

Oddając krew, nie tylko ratuje się drugiego człowieka, ale również chroni własne zdrowie, gdyż każda oddana krew jest poddawana wielu badaniom.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na plakatach i w ogłoszeniach.

Pokazy udzielenie pierwszej pomocy

W środę 26.09.2012 roku w szkołach podstawowych w Kuźni Raciborskiej, Budziskach i Rudach, odbyło się szkolenie w ramach projektu "Hej pierwszaku! Noś odblaski na plecaku!".

Nasi druhowie pokazali dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, sytuację jaka może się wydarzyć po potrąceniu pieszego przez samochód i jak wtedy zareagować. Przeprowadzili także krótkie szkolenie z pierwszej pomocy, czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa, aby u poszkodowanego powrócił oddech oraz jak taką osobę bezpiecznie ułozyć do przyjazdu pogotowia. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej mogli z pomocą ratownika medycznego mogli przećwiczyć wykonywanie masażu serca i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Wszyscy uczestnicy dostali odblaski.

Projekt ten powstał z inicjatywy eurodeputowanego Bogdana Marcinkiewicza. Nie była to pierwsza taka akcja zoorganizowana wspólnie przez urodeputowanego oraz naszą ochotniczą strażą pożarną. Byliśmy już min. w takich miejscowoścach jak Tychy, Chorzów czy Marklowice.

Zapraszamy do artykułu  oraz galerii na NOWINY.pl

Pożegnanie lata na 120%

Witamy.

W Radlinie lato już zostało pożegnane. Aż niebu się na płacz tego dnia zebrało i troszkę popadało. Dziś jednak chyba nikt specjalnie nie żałuje 8 września tego roku gdzie poza tradycyjnym festynem ze sceną na parkingu zaprentowała się nasza jednostka OSP BIERTUŁTOWY w pełnej krasie. Na placu wokół fontanny ustawiliśmy wszystkie nasze wozy oraz zaprezentowaliśmy nasz sprzęt. Była także możliwość samodzielnego gaszenia ognia za pomocą gaśnic. Duża atrakcją była także możwliwość zobaczenia Radlina z kosza naszego podnośnika tj. z wysokośći 20m. Mama nadzieje, że się podobało. Czekamy na opinie i komentarze.

Zapraszamy jednocześnie do obejrzenia zdjęć i krótkich filmów z tego dnia.

Nominacja do WYDARZENIA ROKU 2011

Nasza jednostka została Nominowana do Wydarzenia Roku 2011.

Włączenie naszej jednostki w struktury Krajowego Systemu ratowniczo Gaśniczego zgodnie z decyzja komendanta Głównego PSP z dnia 22 lipca 2011 roku zostało nominowane do WYDARZENIA ROKU 2011!!!

http://ospbiertultowy.radlin.pl/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/readmore/img/trans.gif" >

Bardzo ucieszył nas fakt, że ludzie doceniają naszą pracę (społeczną) i są dla nas przychylni. Niezmiernie nam jest miło, że bezpeiczeństwo publiczne jest doceniane przez ludzi, nie tylko wtedy gdy jest taka potrzeba, bo znów powódź czy inny kataklizm, ale rownież w momencie takim gdy jest spokojnie i nic się nie dzieje.

Nominacja włączenia naszej jednostki do KSRG było dla nas starżaków wydażeniem HISTORYCZNYM na miarę nie tylko wydarzenia roku, ale nawet całych dziesiętek lat czy i wieków.... Gdyż nasza jednostka w tym roku obchodzi swój jubileusz 120 lecia istnienia.... więc już od ponad III wieków działamy społecznie dla dobra ludzi stojąc na straży bezpieczeństwa.

Dlatego zachęcamy do oddawania na nasze wydarzenie roku głosów za pośrednictwem strony UM Radlin po prawej stronie zaraz po jej otwarciu a wystarczy kliknąć tylko w ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

Dziekujemy za każdy głos który państwo nam poświęcom !!!

Ze strażackim pozdrowieniem druhowie jednostki OSP BIERTUŁTOWY


Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo