Get Adobe Flash player

Impreza na szluchcie

Zapraszamy na festyn "na szluchcie" - My też tam będziemy!

Radliński Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny organizuje festyn na "szluchcie". Zapraszamy wszystkich 30 lipca, od godziny 14.00 ! Tematem głównym festynu będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W programie min. pokaz ratownictwa medycznego(w wykonaniu Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Biertułtowy), pokaz policyjnych psów tropiących, akcji ratowniczej w wykonaniu straży pożarnej(w wykonaniu Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Biertułtowy). Także gry i zabawy dla dzieci, karaoke, poczęstunek dla uczestników. Zapraszamy w sobotę 30 lipca br. od godziny 14.00 na tzw. szluchtę przy ulicy Mieleckiego 13.

Strażacy o bezpieczeństwie

W dniu 29.11.2011 roku członkowie naszej jednostki A. Lubszczyk, M.Dzierżęga, D. Barteczko, R. Jędrzejek, A. Musioł, Ł. Zawadzki na czele z naszym Naczelnikiem Jackiem Jędrzejkiem wspólnie ze strażnikami miejskimi przeprowadzili pokazy oraz pogadankę na temat "Bezpieczeństwa" dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Szkoła bez przemocy" i konkursu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń". Oprócz tematyki związanej z zagrożeniami na ulicy, uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, dzięki instruktażowi strażaków OSP Biertułtowy.

Jest to pierwsze takie spotkanie rozpoczynające szereg cyklicznych spotkań w Radlińskich szkołach.

Już wkrótce w naszej GALERII zostanie otwary nowy album poświęcony właśnie tym spotkaniom.

Pompujesz albo płacisz

4 września, nasza OSP, wraz ze Strażą Miejską w Radlinie, oraz parafią WNMP w Radlinie Biertułtowach, przeprowadziła akcję Pompujesz, albo płacisz. Akcja była skierowana do osób które udając się na nabożeństwo parkują w sposób niewłaściwy. Akcja zakończyła się naprawdę sporym sukcesem. Po pierwsze po podaniu terminu akcji, tylko kilku kierowców zaparkowało niewłaściwie, podczas gdy w każdą niedziele źle zaparkowanych pojazdów jest naprawdę sporo więcej. Po drugie osoby, które otrzymały wezwanie, przybyły do OSP Biertułtowy, gdzie po pouczeniu na temat zasad parkowania, krótkim kursie udzielania I pomocy (zwane pompowaniem) i zobaczeniu filmiku, gdzie przedstawiona jest droga z parkingu pod UM do kościoła. Film ten zobrazował , że zaledwie nieco ponad 3 minuty trwa droga z tego parkingu do kościoła.

Dlaczego taka akcja została przeprowadzona? Odpowiedzi na to pytanie można udzielić kilku. Po pierwsze, trzeba przestrzegać kodeksu ruchu drogowego. Po drugie, i dla nas jako służb ratunkowych sprawa bardzo ważna, umożliwienie sprawnego przejazdu samochodów specjalnych, pogotowie, straż, policja. Wierzymy, że dzięki takim akcjom wzrośnie świadomość, że moje postępowanie na drodze może ułatwić lub niestety utrudnić działania służb ratunkowych.

Ponieważ, akcja odniosła zamierzony cel, nie wykluczamy podobnych akcji w innym czasie w innym miejscu.


Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo