Get Adobe Flash player

NIE DLA CZADU

Tlenek węgla, popularnie zwany czadem - efekt niepełnego spalania - co roku zabija setki ludzi w całym kraju. Można sie zabezpieczyc w bardzo prosty i skuteczny sposób. Wystarczy zakup czujnika tlenku wegla. Koszt takiego czujnika to w zależności od producenta i funkcji jakie będzie on spełniać, to kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.

Powinno się także - przede wszystkim zadbać o prawidłowy stan instalacji kominowych i wentylacyjnych. Czad popularnie zwany "cichym zabójcą" atakuje i usypia Naszą czujność powodując z czasem działania niekorzystne i nieodwracalne skutki.

Jednym z pierwszych objawów zatrucia jest ból głowy, zawroty głowy, ogólne zmęczenie, duszność, senność, nudności czy trudności z oddychaniem połączone z przyśpieszonym nieregularnym oddechem.

Pierwsza pomoc w przypadku zauważenia takich objawów u siebie lub innych domowników, to otwarcie okien czyli przewietrzenie mieszkania, pomieszczeń zapewniając dostęp świeżego powietrza, rozluźnienie ciasnych ubrań, kołnieżyków, wyniesienie takiego poszkodowanego na zewnątrz budunku, wezwanie służb ratowniczych (straż pożarna 998, pogotowie 999 lub 112) a w przypadku zatrzymania akcji serca to rozpoczęcie sztucznego oddychania i zewnętrznego masażu serca.

PAMIĘTAJMY!!! Nasze bezpieczeństwo zależy od Nas!!! oraz od prawidłowego sposobu użytkowania urządzeń grzewczych i prawidłowej wentylacji!!!

Nowa era straży ochotniczych w Radlinie

Dzisiaj16
W zeszłym tygodniu107
W tym miesiącu1359
Wszystkich287908

czwartek, 18, lipiec 2019 08:44

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo