Get Adobe Flash player

STAŃ SIĘ WIDOCZNY-DAJ ZNAK KIEROWCY

STAŃ SIĘ WIDOCZNY - DAJ ZNAK KIEROWCY!


Coraz szybciej zapada zmrok, dni stają się krótsze a co za tym idzie i widoczność jest ograniczona. Chcesz być bezpieczny? Załóż kamizelkę odblaskową i STAŃ SIĘ WIDOCZNY - DAJ ZNAK KIEROWCY!

Jak wszyscy wiemy zdarzenie z udziałem pieszego i samochodu prawie zawsze kończy się bardzo przykrymi w skutkach następstwami. Człowiek, który zostaje uderzony przez samochód jadący już z niewielką szybkością, ma bardzo nikłe szanse. Założenie kamizelki odblaskowej powoduje, że jesteśmy widoczni z dużo większej odległości. Pozwala to kierowcy samochodu na podjęcie odpowiednich kroków w celu ominięcia tak oznaczonego pieszego.

Na chwilę obecną coprawda kodeks drogowy przewiduje, że kamizelkę odblaskową powinno się zakładać na drogach poza terenem zabudowanym. Jednak w Naszym regionie nie brakuje miejsc gdzie widoczność jest ograniczona. Poruszamy się poboczami, źle oświetlonymi chodnikami lub w czasie zmniejszonej przejżystości powietrza (mgła, opady) załóżmy wtedy na siebie odblaski! 

W szczególności powinno się uczulić na tę sprawę Naszych najmłodszych uczestników ruchu. Bezpieczne dotarcie Naszych pociech do szkoły, czy w drodze ze szkoły do domu powinno być na priorytetowym miejscu.

Koszt zakupu kamizelki odblaskowej wacha się w granicach 10-15 złotych czy to zbyt wygórowana cena za zdrowie i życie?

WŁĄCZ MYŚLENIE! STAŃ SIĘ WIDOCZNY-DAJ ZNAK KIEROWCY!

Nowa era straży ochotniczych w Radlinie

Dzisiaj16
W zeszłym tygodniu107
W tym miesiącu1359
Wszystkich287908

czwartek, 18, lipiec 2019 08:44

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo