Get Adobe Flash player

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

ABC RATOWNIKA:

gdy zastosujesz szybkie 30 na 2 to każdego uratować się da!

Takie hasło powinno przyświecać każdemu, kto nie jest obojętny na drugiego człowieka. Pod takim hasłem dziś w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca odbyła się akcja edukacyjna, która miała na celu pokaznie jak nie wiele potrzeba aby uratować drugiego człowieka. W akcję zaangażowała się równiez i Nasza jadnostka.

Przypomnijmy, że owe tajemnicze 30 na 2 oznacza, że u osoby u której zatrzymało się krążenie powinno się wykonać 30 uciśnięć klatki piersiowej poczym następują 2 wdechy.

 

Poprzez zabawę uczono jak ratować i pomagać tym osobą u których zatrzymała się akcja serca. W akcji brało udział około 200 uczniów z radlińskich szkół. W czasie 30 minut wykonanych zostało 675 uciśnięć plus oczywiście wdechy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

europeurop.1europ.2europ.3

Nowa era straży ochotniczych w Radlinie

Dzisiaj18
W zeszłym tygodniu109
W tym miesiącu1361
Wszystkich287910

czwartek, 18, lipiec 2019 09:36

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo