Get Adobe Flash player

Święty Florian - patron ludzi ognia

Kim właściwie był Święty Florian? (Florian z Lauriacum)

Święty Floriana urodził się ok.250r w Zeiselmauer (dawn.Ceti, Dolna Austria. Jego życie przypadło na okres prześladowań chrześcijan. W młodym wieku został powołany do armii cesarza rzymskiego –Dioklecjana (284-305). Oficer legionu naddunajskiego, był tam szefem kancelarii namiestnika W roku 304 ujął się za prześladowanymi legionistami chrześcijańskimi, za co został skazany na karę śmierci. 4 maja 304r. poniósł śmierć męczeńską w nurtach rzeki Enns (Anizy), na terenie dzisiejszej Górnej Austrii, w miejscowości Lauriacum (obecnie Lorch). czytaj więcej...

Nowa era straży ochotniczych w Radlinie

Dzisiaj24
W zeszłym tygodniu51
W tym miesiącu721
Wszystkich281635

wtorek, 19, marzec 2019 19:47

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo