Get Adobe Flash player

Sprawny samochód - Bezpieczna podróż

16 kwietnia na stacji DiaKar w Radlinie przy ul. Matejki odbyła się druga akcja pod nazwą Sprawny Samochód Bezpieczna Podróż. Z akcji skorzystało ok. 150 kierowców, którzy nie omineli okazji aby sprawdzić swe pojazdy.

http://ospbiertultowy.radlin.pl/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/readmore/img/trans.gif" >Każdy z uczestników mógł skorzystać z alkogogli, przypomnieć sobie zasady I pomocy i przećwiczyć swoje umiejętności na fantomie. Straż Miejska zadawała zaś podstawowe pytania z zakresu przepisow ruchu drogowego. Prosiliśmy także, o pokazanie gaśnić i tu niestety tragiczna rzeczywistość zaledwie 10% pojazdów posiadało zalegalizowaną gaśnicę. (zalecamy posiadanie 2kg gaśnić typu ABC). Kolejną nowością podczas tegorocznej akcji było włączenie się policji. KP Policji w Wodzisławiu Śląskim zaprezentowała swój nowoczesny motocykl policyjny Honda CBF 1000, był radiowóz oraz najciekawszy pojazd z puntu widzenia akcji: samochód profilaktyczno-edukacyjny. Samochód ten moze być mobilnym punktem egzaminowania na karty rowerowe i motorowerowe. Posiada na wsym wyposażeniu sprzęt umożliwiający zbudowanie miasteczka ruchu drogowego, rowerowego toru przeszkód. Samochód to nowość w kraju, ten który gościł w Radlinie "zaliczył" dopiero kilka takich akcji. Z miasteczka ruchu drogowego skorzystało ok. 120-150 rowerzystów a ok. 40 przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową czy motorowerową.

Wśród osób biorących udział w akcji zostana rozlosowane nagrody. Szczęśliwców powiadomimy telefonicznie. Nagrody będą do odebrania w Straży Miejskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy po raz pierwszy zaangażowali się do naszej akcji, tj. Urzędowi Miasta Radlin, Straży Miejskiej w Radlinie,Nauce Jazdy Sabina i Marcin ORLIK oraz Policji. Szczególnie podziękowanie kierujemy zaś  do stacji kontroli pojazdów DiaKar. Stacja ta jest współoragnizatorem akcji poraz kolejny. Do zobaczenia na kolejnej akcji w październiku. 

Zapraszamy do galerii z akcji.


Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo